5najwazniejszych

Szukając kamerzysty ślubnego

5 najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać szukając kamerzysty ślubnego:

 1. PORTFOLIO – obejrzałaś jakiś filmik ślubny w necie i Cię zachwycił? Sprawdź koniecznie kto go zrobił i odezwij się do nich. Jeśli nie mają wolnego terminu, są za drodzy lub z jakiś innych powodów nie mogą dla Ciebie wykonać usługi, pokaż ich filmik kolejnej firmie, którą jesteś zainteresowana. Zapytaj czy będą wstanie wykonanać dla Ciebie podobne dzieło. Koniecznie doprecyzuj co Ci się konkretnie w tym filmie podoba.
 2. POLECENIA – jeden filmik wiosny nie czyni. Jeśli masz jakąś poleconą ekipę, której sposób pracy i efekty Cię zachwycają, nie ryzykuj z kimś obcym, bo i po co?
 3. CENA – ceny filmów ślubnych mogą wywołać zawrót głowy. Nie daj się jednak skusić na „Mietka-kamerzystę ślubnego”, który za 1200 zł zarejestruje Twoje wydarzenie. To wyjątkowe święto, jedyne takie w życiu, dlatego zasługuje na odpowiednią oprawę. Jeśli przy wyborze sukni ślubnej czy zespołu muzycznego nie oszczędzasz to i tu nie warto tego robić zbyt przesadnie. Wspomnienia są ważne, ale z czasem bledną. Warto byś mogła z radością po 20 latach przypomnieć sobie tą piękną kreację i cudowną muzykę, prawda? Przy selekcji cenowej, najlepiej kierować się zasadą złotego środka i eliminacją najtańszych i nadroższych ofert.
 4. TERMIN – najwięcej ślubów w Polsce zawieranych jest w miesiącach letnich, jednak sezon ślubny to czas od kwietnia do października. W tym okresie, wolny termin w sobotę,
  u rozchwytywanej ekipy może być trudny do osiągnięcia. Nie ma jednak powodu do rezerwacji terminu wcześniej niż rok przed planowaną ceremonią.
 5. PRODUKT – długi film czy krótki, nagrany na DVD czy Blu-Ray i w ilu egzemplarzach?
  To kwestia waszych indywidualnych upodobań. Jednak powoli do lamusa odchodzą długie, kilkugodzinne filmu. Ku zdziwieniu wielu z Was, oznajmię, że więcej czasu zajmuje zmontowanie dynamicznego i ciekawego filmu 30 czy 60 minutowego niż sklejenie wszystkich nakręconych ujęć w długi, kilkugodzinny film. Cześciej też później sięgnięcie po ten krótszy film, a i Wasza rodzina i goście chętniej zobaczą film, na którego obejrzenie nie trzeba poświęcać całego wieczoru. Nie obawiajcie się, że w krótkim filmie Wam coś umknię. Wręcz przeciwnie, pokazane zostaną najciekawsze, najbardziej wzruszające i najpiękniejsze momenty dzięki czemu zapiszą się one również lepiej w Waszej pamięci.
  Blu-Ray to wspaniały wynalazek, na tych płytach można zapisać większą ilość materiału niż na DVD. Pamiętać jednak trzeba, że dość niewielka grupa osób posiada odtwarzacze Blu-Ray,
  co może być problematyczne przy pożyczaniu filmu ślubnemu rodzinie i znajomym.
  Posiadanie trzech kompletów płyt pozwala na przekazanie po egzemplarzu najważniejszym osobom. Jednego rodzicom Panny Młodej, drugiego rodzicom Pana Młodego, a trzeciego egzemplarza pozostawienie sobie. Dobrym pomysłem jest także nagranie filmu na pendriva i swobodne rozpowszechnianie go zainteresowanym.