slowmotion

Slow motion

Płatki róż wystrzelone z procy na Waszym ślubie, to naprawdę tak wolno spadały jak na filmie? Jejku, jak to ładnie wyglądało! – z takim komentarzem spotkała się ostatnio jedna z naszych Panien Młodych, pokazując koleżankom swój klip ślubny. Nic dziwnego – slow motion robi wrażenie!

Slow motion to nagrywanie w 50 klatkach na sekundę. Przeważnie kamery i aparaty nagrywają w 25 lub 30 klatkach. Zwiększenie ilości zarejestrowanych klatek pozwala na zwolnienie tempa i dobitniejsze ukazanie emocji i reakcji. Slow motion wykorzystywane jest w reklamach, transmisjach z zawodów sportowych czy artystycznych przedsięwzięciach.

W swoich filmach wykorzystujemy tę technikę w dynamicznych momentach m. in. rozsypywanie kwiatów, energiczny taniec czy iskrzenie rac na torcie. Slow motion pozwala na dłuższe cieszenie się niepowtarzalną chwilą. Artystyczny wyraz wzbogaca film, wywołując nieraz romantyczne odczucia.

Podczas nagrywania w technice slow motion nie możliwe jest jednoczesne nagranie dźwięku kamerą. Dlatego pod ujęcia w slow motion precyzyjnie dobieramy muzykę, potęgującą wizualne odczucia. Koniecznie zobaczcie efekty naszej pracy, zaglądając do zakładki portfolio.