niezapomnij

Nie zapomnij o…

Niezapomnij zapytać kamerzystę o…

SPRZĘT – oprócz doświadczenia i umiejętności operatora kamery, sprzęt to jedna z najważniejszych rzeczy. Zaawansowany technologicznie sprzęt, nowej generacji, pozwoli na uzyskanie zachwycającego efektu odpowiadającego obecnym standardom i gustom. Spytaj o to czy nagrywają kamerami czy może aparatami fotograficznymi. Lustrzanki i aparaty DSLR często mają większą głębie ostrości niż kamery, przez co obraz z nich jest lepszy. Zapytaj jak nagrywany jest dźwięk? Czy tylko przy pomocy mikrofonów wbudowanych lub zamontowanych na kamerę czy może także przy użyciu mikroportów lub rejestratora dźwiękowego. Zapytaj koniecznie o urządzenia do stabilizacji obrazu takie jak: flycam np. ronin, a także slider czy statywy ręczne jak monopod czy rig.

REALIZACJĘ – czyli sposób i czas wykonania usługi w dniu ceremonii, a także czas oczekiwania na produkt. Dopytaj i doprecyzuj wszystkie szczegóły, podaj niezbędne telefony np. do siebie, świadka, taty itp. i adresy, w tym domu panny młodej, domu pana młodego, miejsca zaślubin oraz przyjęcia weselnego. Zapytaj operatora o to ile czasu ma do Waszej dyspozycji tego dnia. Najczęściej jest to okres od przygotowań w domach młodych do końca oczepin na weselu. Jeśli zalezy Ci na szybkiej postprodukcji Waszego filmu, dopytaj jak długo będziecie musieli czekać na efekt. Czas, który upływa od ceremonii do otrzymania płyt z filmem, to najczęściej od miesiąca nawet do ponad roku.

EKIPĘ – z ilu osób będzie składała się ekipa, która pojawi się na Waszym ślubie, kim są, jak się nazywają. Zapytaj o ich strój i zachowanie podczas pracy. Niech opowiedzą Ci jak wygląda ich praca, na co zwracają uwagę, jak się zachowują w stosunku do gości, czy piją alkohol czy palą papierosy. Możesz się dziwić tym pytaniom, jednak sposób pracy ekipy może mieć duży wpływ na efekt końcowy ich pracy.